Ropiejące rany i AZS u 5-miesięcznego dziecka

Witam ! Mój 5 miesięczny synek cierpi na AZS. Po drugiej dawce szczepienia stan jego skóry znacznie się pogorszył. Dodam że mieszkamy w Anglii. Był hospitalizowany gdyż dostał infekcji skóry, na twarzy, szyji i rękach pojawiły się ropiejące rany. Przepisano mu antybiotyk oraz steryd eumovate 0,5 % po braku poprawy po tygodniu stosowania dostał antybiotyk fucidin maść do stosowania z hydrocortisone jednak po zakończeniu kuracji wszystko zaczyna wracać.Co jeszcze mogę zrobić żeby wyleczyć te rany?

Witam. Przede wszystkim należy dbać o odpowiednią pielęgnację skóry - stosować emolienty do jej nawilżania i kąpieli, ubranka prać w delikatnych proszkach przeznaczonych dla dzieci, unikać gorących kąpieli. Należy również wyeliminować z diety dziecka wszelkie produkty potencjalnie alergizujące oraz takie po których zmiany skórne ulegają nasileniu. Najkorzystniejsze dla alergika jest karmienie piersią lub specjalnie przeznaczonymi dla alergików mieszankami mlecznymi.