Ropne krostki na dłoniach i stopach - co jest przyczyną?

Witam serdecznie! Ma wielki problem związany z ropnymi krostkami na wewnętrznej stronie dłoni i stóp, problemy zaczęły się wtedy, gdy zachorowałam na anginę ropną, którą przeszłam strasznie w okresie letnim tj. Lipiec. Jednak okazało się, że została nie do końca wyleczona. Po zakończeniu kuracji antybiotykowej zaczęły pojawiać się na dłoniach, paznokciach i stopach ropne pęcherzyki, z którymi walczyłam bardzo długo. Po jakimś czasie znowu poczułam się źle i gorączkowałam, pęcherzyki znowu zaczęły się pojawiać, jak już trochę się polepszyło i zostałam wyleczona i byłam szczęśliwa, bo i krostki zniknęły, pozostały tyko na stopach w małych ilościach. Teraz jednak znowu jestem chora -angina ropna i ponownie wszystko wróciło... Jestem załamana, już nie wiem jak sobie z tym poradzić. Bardzo proszę o pomoc... Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Nawracające infekcje o podobnym charakterze powinny skłonić lekarza rodzinnego do uruchomienia diagnostyki ich przyczyny. W Pani wypadku zasadne wydaje się skierowanie do szpitala chorób zakaźnych, gdzie ma Pani szansę uzyskać odpowiednią pomoc i poznać przyczynę nawracających infekcji oraz najprawdopodobniej związanych z nimi zmian skórnych. To wszystko jest niezbędne by udzielić Pani właściwej pomocy.

Pozdrawiam