Ropne krostki na wargach sromowych

Dwa dni temu pojawiły się u mnie ropne krostki na wargach sromowych. Bolą, bardzo swędzą i pieką przy oddawaniu moczu. Wydaje mi się, że pojawiły się one dzień po goleniu. Wizytę u lekarza mam dopiero za trzy dni, a bardzo mnie to niepokoi. Co to może być? I co mogło być przyczyną ich powstania?

Witam!

Podrażniona podczas golenia skóra mogła zostać zainfekowana przez bakterie, powodując ropne zmiany. Prawdopodobnie konieczny będzie antybiotyk, stosowany miejscowo lub doustnie. Być może maszynka do golenia jest zainfekowana. Trudno powiedzieć... Na przyszlość proponuję zachowanie większej dbałości o higienę podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Ból sromu oraz pieczenie podczas oddawania moczu mogłyby sugerować infekcję wirusem opryszczki (przenoszonego droga płciową) - jednak wtedy na sromie pojawiłyby się drobne pęcherzyki z przezroczystym płynem, a nie krostki.

Pozdrawiam!