Ropny naciek zapalny w błonach płodowych a obumarcie płodu

Proszę o wytłumaczenie mi tak własnymi słowami co oznacza wynik badania histopatologicznego łożyska.Co było powodem śmierci mojego Synka w 25tyg ciąży. O to opis wyniku:] Łożysko z ogniskami zwałów blatnych w płycie doczesnej i obfitym ropnym naciekiem zapalnym. W błonach płodowych i ścianie pępowiny ropny naciek zapalny a w naczyniu tętniczym pępowiny fragment skrzepliny. Moja ciąża od samego początku rozwijała sie dobrze,bez żadnych zastrzeżeń.Myślę że dziecko zmarło w moim brzuszku.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Prawodopobnie przyczyną zgonu Pani dziecka były zaburzenia w krążeniu łożyskowym. Dodatkowym czynnikiem mógł być również stan zapalny(nie można jednak jednoznacznie tego określić na podstawie wyniku). Pozdrawiam

Ma Pani rację, dziecko umarło w Pani brzuchu. Tak to w życiu bywa. A wynik - może sugerować niewydolność łożyska jako przyczynę śmierci dziecka. Nikt nie ma wpływu na wystąpienie takiego stanu. Nacieki zapalne są wtórne tzn. wystąpiły już PO obumarciu.
Bardzo mi przykro.
Dr med. Leszek Włodarczyk