Rozchodzenie się piersi na boki

Witam, mam problem z piersiami. Moje piersi rozchodza sie na boki jezeli nie mam biustonosza niestety jest to bardzo niekomfortowe. Czym mozna zmienic ich wyglad aby byly blizej siebie? Cwiczenia, tabletk, kremy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Grawitacji się nie oszuka - jest to normalne, jeśli nie używa się biustonosza.
Kształt piersi można zmienić odpowiednio dobraną bielizną korygującą - na efekt trzeba poczekać kilka tygodni/miesięcy. Ćwiczenia także mogą pomóc - należy ćwiczyć mięśnie piersiowe większe. Trwale kształt piersi można zmienić poprzez operację plastyczną.

Na rozchodzenie się piersi "na boki" może wpływać wiele czynników. Budowa pacjentki i kształt klatki piersiowej, jej szerokość i krzywizna to jeden z głównych czynników wpływających na położenie i tendencję piersi do rozchodzenia się na boki. Jednak u części kobiet problem ten nasila się z powodu noszenia źle dobranej bielizny. Polecam wizytę w dobrym salonie z bielizną i poproszenie o pomoc profesjonalnej Brafitterki w celu dobrania odpowiedniego stanika. Po pewnym czasie jego noszenia wygląd piersi powinien ulec poprawie. Dodatkowo ćwiczenia wzmacniające mięśnie klatki piersiowej oraz zabiegi poprawiające jędrność skóry - naprzemienny zimny i ciepły prysznic oraz masaż szorstką gąbką.
Można również zastosować bardziej specjalistyczne zabiegi w klinice medycyny estetycznej, jednak aby je dobrać konieczna byłaby konsultacja.

Pozdrawiam