Rozciągliwy śluz a stres

Witam, od roku miesiączkuję regularnie co 28-30 dni, krwawienie trwa ok 5-6 dni. tym razem okres przyszedł kilka dni później był mniej bolesny niż zwykle, ciemniejszy oraz trwa juz 12 dzień (5dni obfity, normalny, potem coraz mniejszy, plamienia ciemne, rozciągliwy ciemny śluz,teraz jakby znów krew ale w małej ilości), raczej tak nie miałam nigdy...brzuch mało pobolewa, mam wzdęcia. dodam, że posrózowałam na świeta i miałam troche stesów, czy to może być przyczyna?

Witam! Zmiana charakteru miesiączki najczęściej wynika z wahań równowagi hormonalnej powstałych pod wpływem stresu, infekcji czy zmiany diety. Nie ma powodów do niepokoju. Jednak jeśli podobne objawy pojawią się w kolejnym cyklu powinna Pani skonsultować się z ginekologiem.