Rozmaz morfologii krwi 2,5-letniego dziecka

Bardzo proszę o interpretację wyników mojej 2,5 letniej córeczki : Rozmaz (pomiar automatyczny) wart.b. GRA - 1,4 GRA%-26%, LYM-3,3 , LYM- 63,9% , MON- 0,5 , MON- 10,1% inne parametry sa w normie. Dziekuje bardzo

Witam! Rozmaz układu białokrwinkowego u dziecka w tym wieku różni się od rozmazu dorosłego. W tym wieku dziecko fizjologicznie ma wyższy poziom limfocytów, a niższy neutrofili, nie ma więc powodów do niepokoju. Jeśli chodzi o podwyższenie poziomu monocytów to jest ono nieznaczne i prawdopodobnie wiążę się z przebytą w ostatnim czasie infekcją.