Różnice pomiędzy mastektomią a oszczędnościową operacją

Więcej informacji.Biopsja gruboigłowa : sutke prawy rak cewkowy G1. MMG skryningowa w CPN z diagnostyką POGŁ.SP w KGZ guzek spikularny 13 mmm - BIRADS4C; nie uwidoczniono nieprawidłowych węzłów chłonnych. HER2 - 1+; ER - 80%; PGR - 100%; Ki67 - 5% . Sutek lewy w KGW skupisko zwapnień kat BIRADS 2. co będzie dla mnie korzystniejsze mastektomia czy oszczędnościowa operacja.Termin wyznaczony mam na 21 lipca br. waham się z podjęciem decyzji co mam wybrać . Pozdrawiam

Leczenie oszczedzajace piersi pod względem możliwości wyleczenia jest takie samo jak zabieg odjęcia piersi; wiąże się z koniecznością wykonania napromieniania piersi i ewentualnością wykonania reoperacji, ale nie jest "gorszą" formą leczenia niż mastektomia. Zatem jeśli została Pani zakwalifikowana do operacji oszczędzającej - warto z tego skorzystać - zostawia pani sobie szanse na zachowanie piersi.

Dla Pani korzystniejsze będzi to co Pani wybierze. W takich warunkach jak w Pani przypadku możliwe jest rozważenie obu opcji, tzn zarówno leczenia oszczędzającego jak i mastektomii, proponuję kontakt z lekarzem i omówienie z nim Pani watpliwości