Różnice w wymiarach płodu

Witam, wg OM powinnam być w 14w5d ciąży w dniu 30.12.13r., ale USG pokazało wymiary płodu 82mm CRL, który odpowiada tygodniowi 14. Doktor mi powiedział, że ciąża jest o prawie tydzień młodsza. Cykle miałam 29-31dniowe. Czy owulacja mogła wystąpić 6.10 albo pozniej? Dodam iż ponad tydzień po miesiączce byłam za granicą przez kilka dni. Więc wg moich obliczeń ciąza jest na pewno młodsza o 5 dni, skoro w dniu badania powinnam być w 14w5d ciąży, a byłam dopiero w 14. Czy dobrze to interpretuje?

Robert Markowski Ginekologia

Proszę pamiętać,że pomiar USG w tym tygodniu ciąż może być obarczony ok 7 dniową tolerancją +/-. Przy dłuższym cyklu termin obliczony z reguły Negelego trzeba przesunąć o 1-3 dni ( w Pani wypadku)