Różowe plamienie w 15 dniu cyklu

Witam Od dwóch dni występuje u mnie bardzo niewielkie jasnoróżowe plamienie.Jestem w 15 dniu cyklu. Miesiączki mam dosyć nieregularne.Jestem pod stałą opieką ginekologa(15 grudnia badanie USG,pobrana cytologia-jeszcze nie znam wyniku).Rok temu zrobiona kolposkopia- wszystko OK.Dodam że z mężem współżyliśmy bez zabezpieczenia w 6dc i 11dc- tu na zasadzie seksu przerywanego. Od miesiąca dużo czasu spędzam na basenie.Takie plamienie mam 1raz.Jaka może być przyczyna w moim przypadku?Dziękuję za odp.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku potencjalnych przyczyn plamienia może być wiele. Może być to bowiem wynik infekcji czy też innych schorzeń ginekologicznych, ale także może być to plamienie implantacyjne lub owulacyjne. Po 14 dniach od stosunku sugerowałabym zatem wykonać test ciążowy. Bez względu na wynik proszę jednak skonsultować się z lekarzem ginekologiem.