Różowy śluz a zapłodnienie

Witam, metoda antykoncepcyjna, ktora stosuje jest stosunek przerywany. Raz mielismy mala wpadke. Jestem tydzien przed okresem, lecze sie na zakazenie drozdzyca natamycyna unia. Dzis rano po pierwszej tabletce zauwazylam rozowy sluz. Czy to moze miec zwiazek z zaplodnieniem? Czy jest to normalna reakcja organizmu na lekarstwo?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze proszę pamiętać, że stosunek przerywany nie jest uznaną metodą antykoncepcyjną. Teoretycznie ryzyko ciąży jak najbardziej zatem istnieje. Podbarwienie śluzu krwią może mieć natomiast wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik schorzeń ginekologicznych, działanie niepożądane zastosowanego leku przeciwgrzybiczego ale także skutek ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugerowałabym wykonanie testu ciążowego. Gdyby plamienie się powtarzało, sugeruję konsultację ginekologiczną.