Rozpoczęcie plastrów antykoncepcyjnych

Witam. Chciałabym zacząć stosować plastry antykoncepcyjne. Wiem,że należy pierwszy plaster przykleić w pierwszym dniu miesiączki,jednak nie miałam takiej możliwości. Miesiączkę dostałam 9 marca, trwała 4 dni. Czy mogę zacząć stosować plastry już teraz czy poczekać z przyklejeniem pierwszego plastra do pierwszego dnia kolejnej miesiączki? Czy plastry będą skuteczne gdy przykleję je w innym dniu cyklu?Proszę o odpowiedź

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji należy poczekać do kolejnej miesiączki, w innym wypadku działanie antykoncepcyjne plastrów będzie nieskuteczne.