Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych od 6 dnia cyklu a ryzyko ciąży

Biorę tabletki antykoncepcyjne od miesiąca, pierwszą tabletkę wzięłam dopiero 6 dnia cyklu. Współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia tydzień po rozpoczęciu opakowania. Miałam wtedy owulację. Teraz mija 5 dzień przerwy między opakowaniami a okresu brak. Co robić ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Muszę poinformować iż przyjęcie pierwszej tabletki dopiero w 6 dniu cyklu nie gwarantowało pełnej ochrony antykoncepcyjnej. W zaistniałej sytuacji warto zgłoisić się do ginekologa.