Rozpoczęcie stosowanie antykoncepcji od drugiego lub trzeciego dnia cyklu

Jeśli zacznę przyjmowanie antykoncepcji od drugiego/trzeciego dnia cyklu, choć powinnam zacząć od pierwszego, jak ma wyglądać dalsze postępowanie? Czy przyjąć do końca całe 21 tabletek i potem zrobić standardowo przerwę siedem dni, czy zmniejszyć ilość przyjmowanych tabletek w zależności od ilości dni, w których ich nie przyjmowałam?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli pierwszą tabletkę przyjmie Pani drugiego/trzeciego dnia cyklu, proszę przede wszystkim zabezpieczać się dodatkowo przez pierwsze 7 dni. Po drugie proszę przyjąć pełne 21 tabletek, a następnie zrobić 7 dni przerwy.