Rozpoczęłam współżycie, dlaczego zamiast przyjemności czuję ból?

Jestem kobietą i mam 18 lat. Pierwszy raz kochałam się 2 miesiące temu i od tego momentu więcej nie uprawiałam seksu. Kilka dni temu współżyłam z moim partnerem i zauważyłam, że pozycja na jeźdźca sprawia mi ból - nie potrafię tego bólu opisać. Samo wprowadzenie członka nie boli, ale jak się pochylam w tył lub w przód, to odczuwam okropnie silny ból, który powoduje, że rezygnujemy z tej pozycji. Chciałabym się dowiedzieć co jest przyczyną tego bólu?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pierwsze kontakty seksualne często bywają bolesne dla kobiety. Ból przez Panią wspomniany najprawdopodobniej wynika z nieprzyzwyczajenia pochwy do stosunków seksualnych, silne bodźce odbierane są jako ból. Powinna Pani początkowo unikać bolesnych pozycji, tak aby nie zrazić się do współżycia, a dopiero z czasem, w miarę nabieranego doświadczenia urozmaicać swoje życie erotyczne.

Pozdrawiam serdecznie!