Rozregulowanie cyklu miesiączkowego oraz czerwone kropki na skórze a praca zmianowa

Dzień dobry. Mam 24 lata, od pięciu miesięcy pracuję w trybie trzy zmianowym, od czego (jak podejrzewam) rozregulował mi się cykl miesiączkowy. Równocześnie, zauważyłam na mojej skórze malutkie, krwawo czerwone kropki, wyglądające jak gdyby nakłucia po igłach. Nigdy czegoś takiego nie widziałam u siebie, lub nie zwróciłam uwagi. Ostatnio dwie pojawiły się nawet na twarzy - na czole i łuku brwiowym. Czego mogą być objawem owe czerwone kropki? Stosuję suplementację witaminową - bez zmian.

Zaburzenia cyklu miesiaczkowego, ktorych dokładnego charakteru Pani nie podaje, raczej nie mogą byc wywołane tylko charakterem pracy. Być może charakter pracy skutkuje zmianami w sposobie odżywiania, wywołuje u Pani przewlekły stres itd. Odpowiedzi wyjaśni podstawowa diagnostyka hormonalna. Zmiany skórne natomiast należałoby skonsultować z dermatologiem. To może być skutkiem pracy, jeśli pracuje Pani np w wysokiej temperaturze, bądź odwrotnie.