Rozregulowany metabolizm?

Nigdy nie byłam szczupla, jedna po pierwszej ciaży zostało mi dodatkowo 26 kg nadwagi, później zaniedbalam się zupełnie, wciąż próbowałam diet jednak zawsze krótkoterminowo i wracał efekt jo-jo. Tym razem zrobilam podobnie zaczełam się odchudzać na początku stycznia ze 114 kg przy wzroście 164 cm schudlam do 106 potem od lutego do kiwetnia znów przytyłm do 113, zaczełam kopenhaską na której zjechałam 8 kg i po niej rozpoczęłam South Beach i znowu porażka wczoraj minął mi tydzień South Beach i z mozolnie wywalczonych 105 na kopenhaskiej znów mam 107. Proszę o radę, bo boję się, że stracę motywację, wiem że zawalilam sprawę z tą kopenhaskąale już to zrobilam i koniec. Jaką deitę najlepiej teraz kontynuować, jak potkręcić metabolizm, bo pomimo małych dawek jedzenia ja tyję? Proszę o radę?
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Podstawowym błędem, jaki Pani popełnia to stosowanie zbyt drastycznych diet.
W ich wyniku dochodzi do szybkiego spadku masy ciała (w tym głównie wody), ale jednocześnie bardzo zwalnia metabolizm. Efektem takich diet jest natychmiastowy efekt jo-jo - nie tylko po powrocie do dawnego sposobu żywienia, ale nawet po niewielkich odstępstwach od diety.

Prawidłowa dieta redukująca masę ciała polega na stopniowym zmniejszaniu kaloryczności diety. Zazwyczaj dietę rozpoczyna się od 1500kcal na 1000kcal kończąc, co jest rozłożone w czasie w zależności od wyjściowej masy ciała oraz tempa chudnięcia.

Bezpieczne odchudzanie to utrata masy ciała o ok. 0,5-1kg / tygodniowo przy spożywaniu 5 niewielkich posiłków dziennie plus aktywności fizycznej.

Nie polecam Pani powrotu do obu tych diet, natomiast polecam spożywanie 5 niewielkich posiłków dziennie o stałych porach, najlepiej w odstępach 3 godzinnych przy jednoczesnym wzroście aktywności fizycznej. To pozwoli Pani nie tylko schudnąć, ale i zachować zdrowie i dobre samopoczucie.

Mam nadzieję, że te wskazówki Pani pomogą i nabierze Pani zapału do walki z nadwagą.

Pozdrawiam serdecznie.