Rozstanie z chłopakiem i propozycja przyjaźni

Witam. Mam dość nietypowy problem i nie mam się kogo poradzić. Rozstałam się z chłopakiem, z którym byłam niemal cztery lata. Zadecydował o tym on, uzasadniając swój wybór nadmiarem kłótni w związku. Twierdzi, że stracił wiarę w sens jego trwania. Wydaje mi się, że jest niezdecydowany ponieważ wciąż mówi, że chciałby ze mną być,zależy mu i cały czas mnie kocha i nie sądzi by przestał lecz boi się, że wciąż będziemy się kłócić i chce przyjaźni. Co o tym sądzić? Jak to odbierać? Jak się zachować?

Witam. Nikt pani na to pytanie nie odpowie bo pani musi wiedzieć czy chce z nim być, dalej próbować. Wydaje się, że pani również przeżywa to samo co pani chłopak- niezdecydowanie, niepewność. Ale tak już jest, że takie myśli pojawiają się po rozstaniu, różne rozterki, niepewności bo trudno jest się pogodzić z utratą, końcem czegoś.
Magdalena Brabec

Proszę Pani,
Tego typu wahania, i rozstania i powroty mogą dać szanse partnerom do przekonania się o wartości związku. Związek będzie trwał jeśli partnerzy będą równomiernie zaspokajać swoje wzajemne potrzeby. Trudno doradzić przy tak małej ilości danych. Można w każdym razie zapytać partnera czego potrzebuje w związku i dać mu to. Podobnie można poinformować o swoich potrzebach i zapytać partnera czy jest gotów je zaspokajać.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski