Rozstanie z dziewczyną

Witam.Mam problem po rozstaniu z dziewczyną. Byliśmy razem jakieś 7miesięcyPo czym po klotni małęj ona powiedziała mi że ma tego dość i to koniec.:(to bylo jakies półtora miesiąca temu. od tego czasu widiwaliśm się nieraz było wszystko dobrze przez pare dni i ona raptem zawsze mówiła że to koniec po czym i ta sie spotykaliśmy i pisaliśmy razem.i tak ciągle.Jakieś pare dni temu napisała m że boi sie że wróciło uczucie do byłego.Nie wiem co mam z sobą zrobić:( Nie ma chwili żebym nie myślał o niej
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Zdaję sobie sprawę, że rozstanie z dziewczyną jest dla Ciebie bardzo bolesnym doświadczeniem. Nic dziwnego, że odczuwasz smutek, przygnębienie, ciągle rozmyślasz o dziewczynie, skoro rozstaliście się stosunkowo niedawno, bo zaledwie 1,5 miesiąca temu. To jest bardzo świeża sprawa, dlatego tak bardzo odczuwasz negatywne emocje związane z rozstaniem. Twoje emocje są tym silniejsze, że zależało Ci na tej dziewczynie. To naturalne, że odczuwasz ból i smutek po tym, jak utraciłeś bliską dla siebie osobę. Gdyby ta dziewczyna nie była dla Ciebie ważna, najpewniej nie przeżywałbyś tak silnie Waszego rozstania. Bardziej mnie jednak zastanawia zachowanie Twojej byłej dziewczyny. To od niej wyszła inicjatywa rozstania, to ona powiedziała po kłótni „To koniec!”, a teraz inicjuje nadal Wasze spotkania, widujecie się, rozmawiacie. Mam wrażenie, że nie jest konsekwentna w swoim zachowaniu. Z jednej strony chciała z Tobą zerwać, a z drugiej dąży do kontaktu z Tobą, czym dodatkowo Cię rani, np. komunikując Ci, że odżyło w niej uczucie do byłego chłopaka. Nie wiem, jakie intencje wobec Ciebie ma ta dziewczyna, czy nie chce przypadkiem swoim zachowaniem wzbudzić w Tobie zazdrości, czy nie manipuluje Tobą, ale nie zachowuje się w porządku. Radziłabym z nią szczerze porozmawiać i zapytać, co zamierza, dlaczego zerwała, ale nadal spotyka się z Tobą i zwierza Ci się z prywatnego życia, czym sprawia Ci najwyraźniej ból. Może najlepszym rozwiązaniem byłoby zaprzestanie kontaktu z dziewczyną, by niepotrzebnie nie wzbudzać nadziei na reaktywację związku? Zachęcam do szczerej rozmowy z dziewczyną, by uporządkować „sprawy sercowe”. Jeżeli jednak po rozmowie zachowanie dziewczyny się nie zmieni, dla własnego spokoju i zdrowia emocjonalnego radziłabym pogodzić się z rozstaniem, dać sobie czas na przeżycie wszystkich negatywnych emocji, ograniczyć kontakty z byłą partnerką i spróbować z czasem pomyśleć o nowym związku.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry Panu,

Rozumiem tak, jak potrafię Pana uczucia i tę niewiadomą...

Jednak nie pozostaje Panu nic innego, jak zaakceptować decyzje Pana Dziewczyny
i pozwolić Jej za Panem zatęsknić..., czego Panu serdecznie życzę,

A ten czas proszę wykorzystać na skupienie się na sobie, na swoich zainteresowaniach, może aktywność fizyczna, która zmieniłaby u Pana perspektywę?

irena.mielnik.madej@gmail.com