Rozstępy na brzuchu a typowe objawy ciąży

Wita . Jestem tydzień przed okresem wczoraj zauwazyłam rostępy na swoim brzuchu , mam typowe objawy ciąży , nie mogę dodzwonić sie do swojego lekarza prosze o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią rozstępy mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem objaw wzrostu masy ciała czy też zaburzeń hormonalnie. Rozstępy mogą się także pojawić w ciąży, przy czym nie jest to objaw, który pojawia się na początku ciąży. Jeśli chce Pani potwierdzić lub wykluczyć ciążę to proszę wykonać test ciążowy.