Rozstępy na piersiach i ból sutków przed okresem

mam pytanie czy w wieku 21 lat dziewczyna ma szanse na zlikwidowanie rozstepow z piersi, nie byly spowodowane ciaza. drugie pytanie to bol sutkow ciagly a nasilajacy sie przed okresem co z tym zrobic czy to choroba ktora mozna wyleczyc? z gory dziekuje za odpowiedz

Do takich zabiegów należą zabegi laserowe, mikronakłuwanie dermapenem, mezoterapia czy peelingi. Odnośnie drugiej cześci pytania- roszę zglosić się do ginekologa w celu ustalenia odpowiedniego leczenia.
Ewa Rybicka

Witam .Rozstępy u tak młodej osoby są najczęściej związane z szybkim wzrostem i dojrzewaniem.Można je dobrze leczyć metodami laserowego usuwania rozstępów, peelingami i mezoterapią.Ból sutków przed kresem związany jest z zespołem napięcia przedmiesiączkowego i można go łagodzić odpowiednią dietą wysiłkiem fizycznym , a bardzo nasilony wymaga konsultacji ginekologa-pomocna bywa antykoncepcja hormonalna.

Najlepiej będzie odwiedzić specjalistę - ginekologa jeśli chodzi o bóle pojawiające się przed okresem.

Na rozstępy w gabinecie medycyny estetycznej można zastosować peelingi medyczne, laser oraz mesoline roller oraz ostrzyknięcie specjalnym preparatem.

W pielęgnacji domowej polecam stosowanie kremu Mustella można go zakupić w aptece.