Rozstępy u 14-letniego syna

witam u syna 14 letniego wystepuja rozstepy bardzo duzo czym moge je zwalczyc i jaka jest ich przyczyna .jeszcze jedno pytanie strasznie sie poci nawet siedzac jaki moze byc powod robilam badanie tsh na tarczyce nc nie wykazalo pozdrawiam

Szanowna Pani,
Rozstępy są w większości wypadków uwarunkowane budową skóry i faktem, iż jej wzrost nie nadąża za wzrostem jej "wypełnienia". Jest to zjawisko bardzo powszechne, również u mężczyzn (szczególnie w okolicach ud, pośladków, bioder). Może Pani postarać się zapobiegać pogarszaniu tego zjawiska za pośrednictwem odpowiedniej diety - powinna być bogata w witaminę C oraz nienasycone kwasy tłuszczowe (najlepszymi ich źródłami są tłuste ryby i orzechy). Co do potliwości istnieje wiele jej przyczyn, ze względu na okres dorastania w jakim syn się znajduje może to być tylko stan przejściowy, szczególnie jeżeli nie towarzyszą mu inne objawy chorobowe. Jeżeli jest to tylko jeden z niepokojących symptomów polecam udać się do lekarza, który będzie mógł kompleksowo ocenić sytuację. Życzę powodzenia.