Rozszczep kręgosłupa i wodogłowie u dziecka

Mam pytanie ponieważ mam córeczkę która miała roszczep kręgosłupa ma wodoglowie nie chodzi i ma problemy z nerkami a u męża w rodzinie brat miał rozszczep wargi i podniebienia i mam pytanie czy to jest dziedziczna choroba bo staramy sie o drugie ale boimy sie że może być tak samo chore jak córka proszę o odp

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. O ile nie są to zmiany związane z genetycznie uwarunkowanym zespołem chorobowym to nie jest to dziedziczne.