Rozwój bardzo wczesnej ciąży

Witam! Mam 35 lat. Posiadam dwoje dzieci w wieku 14 i 12 lat. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam pierwszego października. Do zapłodnienia doszło między 20-23 października. 08.11 zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywnie i zaraz udałam się 09.11 do ginekologa. Potwierdził ciążę, ale powiedział, że to bardzo, bardzo wczesna ciąża i jest tylko pęcherzyk ciążowy o wymiarze 1,15cm. I nic więcej, umówił mnie na wizytę na 30 listopada i powiedział, że teraz nie jest wstanie stwierdzić, który to tydzień ciąży. Strasznie się martwię, zżerają mnie nerwy, nie wiem jak wytrzymam do 30 listopada. Czy jest sens udać się na konsultację wcześniej do innego ginekologa? Chciałabym wiedzieć, który to tydzień ciąży i czy wielkość pęcherzyka ciążowego na tym etapie jest prawidłowa. Bardzo proszę o pomoc!

Witam! W dniu badania, wg daty ostatniej miesiączki, była Pani w 6 tygodniu i 3 dniu ciąży. Przytoczony wymiar pęcherzyka odpowiada 6 tygodniowi ciąży. Na tym etapie za wcześnie rokować co do jej dalszego przebiegu. Jak słusznie zauważył Pani ginekolog, ciąża jest młoda i dlatego niemożliwe jest uwidocznienie niektórych struktur, w tym zarodka. W obecnej sytuacji powinna Pani uzbroić się w cierpliwość i odczekać co najmniej tydzień z wykonaniem kolejnego USG. Dopiero po tym czasie będzie można uwidocznić zarodek z akcją serca. Jeżeli bardzo niepokoi się Pani uzyskanym wynikiem może Pani dwukrotnie oznaczyć poziom betaHCG. Dwukrotny wzrost stężenia będzie przemawiał za prawidłowym rozwojem ciąży. Pozdrawiam