Rozwój mowy u dziecka i ćwiczenia logopedyczne

Powiem wprost nie rozumiem diagnoz dot mowy dziecka. Moj syn malo mowi ma 2 lata, pediatra powiedziala , ze ma czas jeszcze, i tak bedzie mowilo predzej czy pozniej. Znow logopedzi mówia, ze trzeba koniecznie dziecku pomoc. Mam rowniez kolezanki ktore czekaja do 3,4 roku zycia ich dziecka bo i tak zaczną Mówic. Znam przyklad 4 letniego dziecka ktore poszlo do przedszkola i teraz Ładnie mówi!!??;)) A prędzej nie mowiło nic tylko: tata,mama, baba, daj?? To jak to jest z ta mową. czekac czy nie??

proszę na razie spokojnie!!!! niech dużo słucha (wiersze !!! jest taka płyta wiersze Tuwima, ? Brzechwy czyta Piotr Frączewski) podczas zabawy w sposób mimowolny słucha wpadających łatwo w ucho zwrotów, potem zna je na pamięc i aż w pewnym momencie chce sam to powiedzieć. Dobre są też piosenki wyraźnie śpiewane przez dzieci . Nie powtarzać ciągle słowa POWIEDZ ......, gdy coś chce i pokazuje na migi udawać że nie rozumiemy. Na razie nie musi dużo mówić mamam , tatat , itp.

Witam. 2 letnie dziecko powinno już mówić około 300 słów i budować proste zdania - tak podają polskie źródła naukowe. Nie należy się czekać, tylko skonsultować Synka z logopedą specjalizującym się w terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

www.logo-ped.gda.pl