Rozwój raka sutka a stosowanie plastrów hormonalnych

Proszę o interpretację wyników oraz informację o rokowaniach i możliwym przebiegu leczenia. Czy oczekiwanie na operację 3 tygodnie, to w tym przypadku raka, nie jest zbyt długi okres, rozumiem, że G3 to największa złośliwość, więc czy przez 3 tygodnie nie pogorszą się rokowania/nie zrobią przerzuty? Mama ma 56 lat. Wynik biopsji mammotonicznej (wykonanej po mammografii): bardzo liczne przewody z carcinoma intraductale G3 (comedo carcinoma). Cechy kanceryzacji zrazików. Mikroinwazji nie można jednoznacznie wykluczyć. Laesiones fibroso - cysticae mammae: fibrosis cystes ductestasiae metaplasia apocrinalis laesiones prolifirativae mammae adenosis sclerocous hyperplasia ductalis. Mama używa plastrów CONTI (hormonalnej terapii zastępczej - estradiol), czy powinna je odstawić (czy one mogą stymulować raka?) Dziękuję bardzo.

Bardzo liczne przewody z carcinoma intraductale G3 (comedo carcinoma). - W badaniu histopatologicznym stwierdzono raka śródprzewodowego o 3 stopniu zaawansowania histopatologicznego w skali 3-stopniowej (bardzo szybko rozprzestrzeniający się rak wywodzący się z nabłonka przewodów mlecznych) Cechy kanceryzacji zrazików. - Cechy świadczące o prawdopodobnym naciekaniu raka z przewodów na zraziki miąższu sutka Mikroinwazji nie można jednoznacznie wykluczyć. - Nie można właśnie wykluczyć szerzenia się przez naciekanie raka Laesiones fibroso - cysticae mammae: fibrosis cystes ductestasiae metaplasia apocrinalis laesiones prolifirativae mammae adenosis sclerocous hyperplasia ductalis. - Oznacza po polsku "Uszkodzenie włóknisto-torbielowate gruczołu sutkowego: włóknienie torbieli przewodowych z metaplazją (zamiana jednego typu nabłonka dojrzałego w inny dojrzały) apokrynową (zamiana w komórki mające możliwość produkowania mleka) uszkodzenie rozrostowe gruczołu sutkowego gruczołowatość szkliwiejąca przerostowa przewodowa. Czy oczekiwanie na operację 3 tygodnie to w tym przypadku raka nie jest zbyt długi okres, rozumiem, że G3 to największa złośliwość, więc czy przez 3 tygodnie nie pogorszą się rokowania/nie zrobią przerzuty? - Tak szybki rozrost raka czyli w przeciągu 2-3 tygodni jest raczej niemożliwy i mało realny. To raczej kwestia 2-3 miesięcy, aby efekt rozrostu nowotworu był zauważalny. Termin zabiegu za 3 tygodnie jest bardzo szybki i nie budzi zastrzeżeń i niebezpieczeństwa dalszego, szybkiego rozwoju procesu nowotworowego. Mama używa plastrów CONTI (hormonalnej terapii zastępczej - estradiol), czy powinna je odstawić (czy one mogą stymulować raka?) - Stosowanie hormonów płciowych wpływa na rozwój raka sutka stymulująco. Radziłbym odstawienie plastrów hormonalnych (oczywiście pod nadzorem ginekologa), gdyż rzeczywiście mogą mieć one niekorzystny wpływ na rozwój raka sutka.