Różyczka a ciąża

Witam, jestem w 5 tc. Kilka dni temu mój 2-latek zachorował na różyczkę. Z badań jakie przeprowadzam przed ciążą wynika, że IgG jest dodatnie (400), a IgM ujemne. Jako dziecko chorowałam na różyczkę i byłam też na nią szczepiona. Czy istnieje jakieś ryzyko dla płodu w tej sytuacji? Czy powinnam powtórzyć badania? Czy powinnam podjąć jakieś leczenie? Następną wizytę u ginekologa będę mieć za ok. 2 tygodnie. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Z wyników badań przeprowadzonych przed zajściem w ciążę wynika, że nabyła Pani odporność na różyczkę. Nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam!