RTG - interpretacja wyniku

Esowata skolioza z rotacją kręgów. Zniesienie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem od C3 do C6. Wyostrzenia kostne na krawędziach trzonów w odcinku piersiowym od T6 do 9. Wysokość trzonów, szerokość tarcz m/k w normie. Proszę o interpretacje opisu rtg

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Oznacza to skrzywienie boczne kręgosłupa. Brak prawidłowego wygięcia kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe w odcinku piersiowym. Dalsze postąpowanie zależy od objawów.
Pozdrawiam