RTG klatki piersiowej i płuc

Proszę o interpretację wyniku RTG klatki piersiowej (płuc) Skąpe zmiany guzkowato-włókniste swoiste w górnym polu płuca lewego, proszę o odpowiedz co to znaczy. w opisie jest również wskazanie tk. Miałam i mam nadal kontakt z osobą chorą na grużlicę która poddała się leczeniu rok temu i już leczenie zakończyła, w badaniu plwociny nie wykryto prątka. Bardzo proszę o odpowiedz.

Witam! Zmiany w rtg są charakterystyczne dla gruźlicy płuc. Dość trudno jest wykryć prątki w plwocinie, ich brak nie świadczy jeszcze o nieobecności choroby.