RTG klatki piersiowej u 65-latki

Jestem kobietą, 65 lat.Zrobilam rt klatki piersiowej.Wynik:sylwetka serca powiększona w zakresie lewej komory,aorta poszerzona w części wstępne.Poszłam z wizytą do kardiologa.Oprócz wskazania wykonania echa serca ,zlecił 2leki na nadciśnienie /150/90 /podczas wizty tj.NEPILENIN 5MG 1/2 rano i PRENASSA 4MG 1/2 wieczorem.Leki te zaczełam używać od.8.06.br.,w niedzielę rano miałam ciś,tęt.133/72 tętno 57,dzisiej '', rano przed lekami 133/71 ,tętno 63 , dzisiej o 13 '10 121/55 tętno 55 .Co robić

Stosować dalej zalecone leki. Jeśli ciśnienie jest ok to znaczy że są skuteczne i trzeba je dalej stosować. Nebilenin zwalnia akcję serca. Jeśli akcja serca zmniejsza się do 60-52/min to nie ma powodu do niepokoju. W przypadku dalszego zwalniania się akcji serca lub pojawienie się osłabienia lub zawrotów głowy to proszę zgłosić się do lekarza.