RTG kręgosłupa i niewielka skolioza
Odcinek szyjny kregoslupa w granicach normy wiekowej bez istotnych zmian RTG. Niewielkie długołukowe lewostronne skrzywienie osi odcinka piersiowego kregoslupa ze szczytem skoliozy wysokosci kręgu Th4 i wyrównawcze skrzywienie osi przejscia piersiowo-lędźwiowego ze szczytem skoliozy na wysokosci kręgu Th12 Niewielkie lewostronne skrzywienie osi odcinka ledźwiowego kregosłupa z nieznaczna rotacja kregów L1-L4 i nie całkowitym spojeniem łuku kregu S1
ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania
Witam!
Opisane na zdjęciu RTG zmiany nie są niepokojące. Niewilka skolioza jest bardzo częsta w populacji i zwykle nie powoduje negatywnych objawów.
W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze swym lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam.