Rtg kręgosłupa szyjnego

Opis zdjęcia rtg: Szyjny odcinek kręgosłupa o zniesionej lordozie z wytworzeniem niewielkiej kyfozy na wysokości C2 -C3. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe pod postacią nieco węższych krążków międzykręgowych i zaostrzenia przednich i tylnych krawędzi przylegających trzonów od C4 do C6 . Cały czas mam mrowienie w lewym ręku. Mam 34 lata.
34 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Zmiany w kręgosłupie szyjnym są dość duże, zwłaszcza biorąc pod uwagę Pana wiek. Opis świadczy o obecności nieprawidłowego ustawienia całego odcinka kręgosłupa, obecności zmian zwyrodnieniowych (wielopoziomowych) i sugeruje obecność dyskopatii. Polecam konsultację z neurologiem.