RTG płuc a rzucenie palenia

Mam 41 lat .żuciłem palenie rok temu gdyż mnie mocno płuca bolały ,i nie mogłem odychać.trzy miesiące temu zrobiłem rtg.pluc,a na opisie pisze tak.opłucna wolna,przepona w normie.płuca bez zmian miąszowych,po prawej silniej wysycony cień na wys.łuku aorty-bez odpowiednika na zdj.bocznym.skąpe zmiany bliznowate.serce oi aorta w normie..prosze o interpretacje..dziękuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jedyną nieprawidłowość w podanym wyniku badania stanowi wysycony cień na wysokości łuku aorty. Ponieważ brakuje odpowiednika na zdjęciu bocznym konieczne jest powtórzenie RTG lub rozszerzenie diagnostyki (np. tomografia komputerowa). Proponuję, by udał się Pan do specjalisty pulmonologa, który zdecyduje jak powinno wyglądać dalsze postępowanie.