RTG stłuczonego kolana
Witam,1,5 m-ca temu miałam wypadek komunikacyjny w wyniku czego miałam mocno stłuczone kolano.Założyli mi longete po tyg.orteze.Teraz pan Doktor kazał zrobić rentgen kolana i na kontroli stwierdził ze już zakończył moje leczenie bo na zdjęciu nic nie widać,więc jestem zdrowa.Nie interesowało go to,że kolano boli w miejscu uderzenia i podczas chodzenia puchnie.Nie wspomne już jak wieczorem rwie.co mam zrobić w takiej sytuacji.czy rentgen stłuczonego kolana może potwierdzić zdrowe kolano/

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! To, że RTG nie wykazuje nieprawidłowości, zdecydowanie nie oznacza, że kolano jest zdrowe. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, tym bardziej, że ma Pani niepokojące objawy. Sugeruję ponowną ocenę specjalisty ortopedy.
RTG kolana wyklucza jedynie złamanie...i to nie zawsze gdyż czasami niezbędne jest wykonanie również TK kolana w razie wątpliwości na zdjęciu co do złamania. Staw kolanowy jest bardzo złożonym stawem, w którym uszkodzeniu mogą ulec również więzadła , łąkotki, chrząstka stawowa itd....decyzje co do dalszego postępowania i ewentualnym poszerzaniu diagnostyki o ewentualne badanie USG lub MRI w Pani przypadku podejmuje się po wykonaniu badania ortopedycznego stawu kolanowego