Ruchomy guz na policzku

Dzień Dobry. Od kilku dni mam na poliku guza. Boli,jest ruchomy,da się go jakby złapać. Nie jest czerwony. Co może być przyczyną? I do jakiego wybrać się lekarza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości ocenić opisanej zmiany, co wyklucza możliwość postawienia konkretnej diagnozy. Opisana zmiana, w zależności od lokalizacji i charakteru może mieć charakter zapalny (czyrak), może być to także powiększony węzeł chłonny, powiększona ślinianka i wiele innych. Przede wszystkim proszę zatem udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli będzie to konieczne lekarz wystawi także skierowanie do specjalisty otolaryngologa.