Ruchy płodu w 12. tygodniu ciąży

Witam, mam małe pytanie jestem w 12 tygodniu ciąży i wydaje mi się że czuję ruchy płodu gdy siedzę po turecku coś w okolicy prawego jajnika się przesuwa dodam że już tak miałam w ciąży bliźniaczej i były to ruchy płodu teraz niby w macicy widać jeden płód równolegle położony nad wzgórkiem łonowym dodam jeszcze że właśnie z tej prawej strony lekarz w 6tyg. ciąży stwierdził torbiel jajnika teraz niby znikła ale nadal muszę brać luteine50 .Lekarz nic nie mówi konkretnego więc nie wiem o co chodzi

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jest to bardzo mało prawdopodobne, by odczucia, które Pani opisuje były ruchami płodu. Znacznie bardziej prawdopodobne są ruchy jelit, które także może Pani czuć. O szczegółach proszę jednak porozmawiać z lekarzem prowadzącym.