Ruchy płodu w 21 tygodniu ciąży

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy to normalne, że w 21 tygodniu ciąży ruchy płodu są słabsze i rzadsze niż w 18?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Zazwyczaj, ruchy płodu są odczuwane z czasem trwania ciąży coraz silniej. Być może przybrała Pani w ostatnich tygodniach sporo na wadze? Jest to możliwa przyczyna słabszego odczuwania ruchów. Czy liczy Pani ruchy? Jeśli ich ilość wynosi co najmniej 10 w ciągu 2 godzin, to raczej nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak są one wyraźnie rzadsze, to nie powinna Pani zwlekać z wizytą u lekarza!

Pozdrawiam serdecznie.