Ruchy płodu we wczesnej ciąży - czy to możliwe?

Witam,
jestem w 7 tygodniu ciąży (licząc od pierwszego dnia ostatniego okresu), wiem, że jest to niemal niemożliwe, ale wydaje mi się, że czuję ruchy dziecka.
Mam dwójkę starszych dzieci, więc wydawałoby się, że mogę rozróżnić poruszenie się dziecka od ruchów jelit, czy jest możliwe, że w tak wczesnej ciąży czuję ruchy dziecka, ponieważ noszę więcej niż jedno? A może płód jest starszy, niż wskazywałaby na to data okresu?
Pragnę zauważyć, że ostatni okres był bardzo obfity i bolesny. 3 miesiące temu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne. Dodatkowo ta ciąża już od początku przebiega inaczej, jest mi niedobrze i miewam koszmarne zawroty głowy, czego nie doświadczyłam w zupełności przy okazji poprzednich ciąż.
Proszę o odpowiedź, mieszkam w UK i będę widzieć się z moją położną dopiero za dwa tygodnie, a pierwszy skan za jakieś 1,5 miesiąca.
Serdecznie pozdrawiam!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Każda ciąża może przebiegać u danej kobiety zupełnie inaczej, z innymi objawami w poszczególnych trymestrach. Z całą pewnością nie jest jednak możliwe, by odczuwała Pani ruchy płodu (czy raczej zarodka!) już teraz, nawet gdyby była to ciąża mnoga. Może Pani zacząć czuć je dopiero ok. 18 tygodnia (czasem wcześniej).
Gdyby natomiast ciąża była już tak zaawansowana, co jest bardzo mało prawdopodobne biorąc pod uwagę fakt, że przyjmowała Pani hormony oraz miała obfitą miesiączkę, to brzuch byłby już najpewniej widocznie powiększony. Tak więc najpewniej myli Pani jednak ruchy płodu z ruchami perystaltycznymi jelit.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego przebiegu ciąży!