Rumień w obrębie potylicy a Borelioza

Witam! Piszę w sprawie boleriozy. Pojawił się u mnie na potylicy rumień,który nie wiem dlaczego sie tam znalazł. Nie dostrzegałem u siebie żadnego kleszcza, jednak jest możliwe że mogłem go mieć, ponieważ na studiach mam nordic walking i zawsze co tydzień jestem 2,5h w lesie, byłem z tym u lekarza rodzinnego, mówiłem mu o swoich podejrzeniach, jednak on na razie dał mi do smarowania Acnosan T, jednak smaruje 2 dni i nie widzę poprawy, co mi państwo radzicie? iść z tym do dermatologa może?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn tego typu dolegliwości może być wiele, nie koniecznie musi to być borelioza. Jeżeli przepisana maść nie pomaga proponuję udać się do dermatologa.