Rwa kulszowa a operacja przepukliny pachwinowej

Witam! Mam 30 lat. W marcu tego roku miałem zabieg przepukliny pachwinowej. Do czerwca było wszystko ok. W czerwcu zaczął sie pierwszy ból, po czym miałem urlop 1 miesiąc. Następnie w sierpniu ból się pojawił, do tej pory jest coraz gorzej, ból obejmuje lewą nogę, czyli stronę przepukliny, sięga od okolic tylnego biodra przez całe udo aż do stopy. Czasami wcale nie czuję tej nogi, mogę ją szczypać i nic. Dodam, że miałem robione badanie USG i z zabiegiem przepukliny jest wszystko ok. Czasami mam straszne mrowienie w stopie i wtedy też jest największy ból. Dodam, że mieszkam i pracuje w Norwegii. Od 2 miesięcy tutejsi lekarze nic nie mogą stwierdzić, a ból nie ustępuje.

Takie dolegliwości jak Pan opisuje raczej wskazują na rwę kulszową i nie mają nic wspólnego z przebytą operacją przepukliny pachwinowej. Zapewne dochodzi do ucisku korzeni nerwowych wychodzących z kręgosłupa co daje obecne objawy. Trzeba najlepiej w tej sprawie skonsultować się z neurologiem. Zapewne będzie konieczne wykonanie RTG odcinak lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa i/lub rezonans magnetyczny tego odcinka rdzenia kręgowego (dokładna ocena korzeni nerwowych). O wszystkim zadecyduje po bezpośrednim badaniu neurolog i określi dalszy sposób postępowania.