Rwa kulszowa i przepuklina kręgosłupa w wyniku rezonansu magnetycznego

Witam. W sierpniu 2013r. miałam rwę kulszową lewostr. i usunięto mi przepuklinę L4/L5. W styczniu 2014r. usunięto nawrotową dużą przepuklinę centralno-lewostronną modelująca worek oponowy od strony lewej w kierunku kanału kreg. na gł.6,5mm. W wyniku rezonansu wynika, że mam jeszcze jedną przepuklinę centralną na poziomie VL5/VS1. Proszę o wyjaśnienie tej przepukliny centr. , czy jest ona faktycznie niebezpieczna, gorsza od tych poprzednich jakie mogą być jej objawy?

Proszę o dokładny opis tej przepukliny centralnej czyli na jaką głębokość wnika w kanał kręgowy, czy powoduje ucisk na korzenie nerwowe (najważniejsze znaczenie w powstaniu dolegliwości i ewentualnym postępowaniu dalszym). Dolegliwości głównie są związane ze stopniem nasilenia tej przepukliny. Bez dokładnego opisuje nie odpowiem konkretnie na to pytanie.

Lek. Tomasz Stawski

szanowna Pani, bardzo szczegółowo opisała Pani dotychczasowe badania. Ale niem mogę prosto odpowiedzieć (mało informacji - proszę o kontakt) - czy odczuwa Pani dolegliwości obecnie. Decyzja, o dalszym postępowaniu właśnie od tego zależy,
Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Kawiorski