Rwące bóle w okolicach spojenia łonowego u 40-latki w ciąży

Jestem 40 letnią kobietą w ciąży, początek 20 tygodnia. Od dwóch dni odczuwam nieprzyjemne, rwące bóle w okolicach spojenia łonowego ,narządów rodnych, które są na tyle silne, że w ich trakcie nie mogę chodzić. Czy jest to normalne, czy powinnam zgłosić się do kontroli? Dodam, że u lekarza prowadzącego byłam tydzień temu, wtedy wszystko było w porządku.

Jeśli bóle te są zlokalizowane w okolicy kanałów pachwinowych to norma. Czasem jest to dokuczliwe, ale nie prowadzi do innych komplikacji. Prze kanały te przechodzą więzadła obłe, które rozpoczynają się na macicy, a kończą w wargach sromowych i przyśrodkowej części ud. Wszelkie przesunięcia i powiększanie macicy powoduje bóle w tej okolicy.

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Szymanowski

Witam.W Pani pytaniu brak danych w jakie sposób Pani rodziła,czy jest to pierwsza ciąża, czy stan po cięciu cesarskim.Pojawienie się tych dolegliwości powinno wymagać konsultacji z Pani lekarzem prowadzącym ciążę.