Rygorystyczna dieta i chudnięcie

przez ostatnie 5m odchudzałem się jadłem nie więcej niż 900 kcal dziennie ostatnio i jeździłem na rowerze schudłem 27 kg .Zaprzestałem diety i jem słodycze śniadanie normalny obiad kolacje jedynie nie smarze i nie pije napojów słodzonych . Moim problemem jest to że nadal chudnę ostatnio ważyłem 68 a po ok półtora miesiąca warzę 66.78 kg . Czy mogłem sobie coś uszkodzić w organiźmie przez taką rygorystyczną dietę ?

Witam!
Utrata masy ciała powinna wynosić około 0,5-1 kg tygodniowo. Szybki ubytek masy ciała może wiązać się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi między innymi niedożywieniem, obniżeniem tempa metabolizmu, zaburzeniem gospodarki hormonalnej.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Tak rygorystyczna dieta nie jest zdrowa i na pewno w mniejszy lub większy sposób zakłóciła funkcjonowanie organizmu. Proszę koniecznie zrobić podstawowe badania (morfologia, TSH, CRP) i udać się do lekarza rodzinnego.