Ryzyko ciąży a brak okresu oraz ból brzucha

Współżyłam z partnerem około 2 tygodni temu, on twierdzi, że we mnie nie doszedł, ale nie jest pewny na 100%. Spóźnia mi się okres , powinnam wczoraj dostać.. Od kilku dni bolał mnie brzuch z prawej strony, często oddaje mocz i nie trzymam go. Czy mam się obawiać, może to być ciąża , jak tak to na ile procent?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko ciąży istnieje. Podczas całego stosunku wydzielany jest przez partnera preejakulat, w którym także znajdują się plemniki. Nie jest więc warunkiem koniecznym do zajścia w ciążę obecność końcowego ejakulatu (w którym ilość plemników jest znacznie większa niż w preejakulacie).
Nie da się określić na ile procent jest albo nie jest w ciąży.
Należy wykonać test ciążowy, którego wynik zweryfikuje czy doszło do zapłodnienia.