Ryzyko ciąży a skuteczność metody kalendarzykowej

Witam! Mam zaledwie osiemnaście lat i zastanawiam się czy mogę być w ciąży? Jestem z chłopakiem od 2 lat, ale szczerze mówiąc nie zabezpieczamy się, stosujemy tylko metodę kalendarzykową i przerywaną. Ostatnio jednak byliśmy sobą tak zajęci, że zupełnie nawet o tym nie pomyśleliśmy i kochaliśmy się dwa dni pod rząd w dni płodne, oczywiście bez pośredniego wytrysku do pochwy, czternastego i szesnastego dnia po okresie. Szesnastego dnia dodatkowo zrobiliśmy to pod wpływem alkoholu. Krótki czas minął od tamtego czasu, ale obawiam się ciąży. Jestem już 5 dni po dniach płodnych a bolą mnie sutki, mam straszne ból podbrzusza, jakby ktoś mi tam igłę wbijał i lekkie mdłości... Może po prostu wariuję... Proszę o szybką odpowiedź. Dodam, że mój cykl trwa 28 dni. W lipcu miałam okres od 23 i trwał do 27. Do stosunków doszło w dniach: 29 i 31 lipca oraz 5,9 i 12 sierpnia. Dzisiaj mam 21 dzień cyklu. Moim zdaniem za wcześnie na owe objawy, ale wolę się poradzić kogoś innego:) "Objawy" pojawiły się mniej więcej drugiego dnia po dniach płodnych, czyli około 18 dnia cyklu. Z góry dziękuję i proszę o szybką odpowiedź:)

Witam! Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży. Jeśli termin, w którym ma Pani dostać najbliższą miesiączkę opóźni się trzy dni to proszę iść do apteki i kupić test ciążowy. W przypadku wyniku dodatniego proszę powtórzyć test. Jeśli ponownie będzie dodatni proszę udać się do ginekologa, aby ostatecznie stwierdzić lub wykluczyć ciążę. Lekarz ustali też ewentualnie jak będzie u Pani wyglądało prowadzenie ciąży. Nawet jeśli okaże się, że nie jest Pani w ciąży to jeśli bóle brzucha dalej będą się utrzymywać proszę i tak udać się do ginekologa, żeby ustalić ich przyczynę. Metoda stosunku przerywanego jest zupełnie nieskuteczną metodą antykoncepcji, ponieważ nawet bez wytrysku z penisa wydziela się preejakulat, w którym również znajdują się plemniki. Metoda kalendarzykowa wykazuje również bardzo niską skuteczność. Nie zachęcam Pani do stosowania w tak młodym wieku antykoncepcji doustnej, ale stosowanie prezerwatyw, mimo że mniej skuteczne od tabletek, byłoby u Pani wskazane. Pozdrawiam