Ryzyko ciąży dzień po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Przyjmowałam pierwsze (w swoim życiu) opakowanie tabletek antykoncepcyjcnych novynette przez 21 dni do końca blistra tak jak nalezy, Czy 22 dnia (gdy już nie wziełam tabletki) mogłam zajść w ciąze jeśli odbył się stosunek ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Proszę pamiętać, że jeśli prawidłowo, tj. regularnie i systematycznie, przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne, to jest Pani także zabezpieczona w czasie 7 dniowej przerwy. Nie ma zatem powodów do niepokoju.