Ryzyko ciąży po dotykaniu przedmiotów w miejscach publicznych

Może to się wydawać chore, ale czy będąc gdziekolwiek, gdzie przebywają inni ludzie, dotykając różnych przedmiotów które dotykali inni (mężczyźni) którzy mogli mieć nieumyte ręce po masturbacji tylko wytarte np w chusteczkę można przenieść plemniki na swoje dłonie? A później jesli dziewczyna sama by się masturbowała mogłaby zajść w ciąże?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie. Nie ma takiej możliwości. Plemniki w "niesprzyjających" warunkach bardzo szybko giną.

Uporczywe wątpliwości i lęki dotyczące możliwego zaplemnienia i zapłodnienia często ustępują po wizytach u psychoterapeuty.
Bywa jednak, że potrzebna jest farmakoterapia.
Warto to wziąść pod rozwagę.
Pozdrawiam Świątecznie. JW