Ryzyko ciąży po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, podczas ostatniej miesiączki rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Cilest, po ok. dwóch tygodniach odstawiłam i w dniu odstawienia oraz przez kolejne trzy dni miałam kilka stosunków z mężem bez zabezpieczenia, później po około 2 dniach dostałam krwawienia, które trwa już drugi dzień. Czy jest możliwość, że mogę być w ciąży, pomimo że krwawię? Dodam, że krwawienie było bardzo skąpe, raczej plamienie skończyło się po dwóch dniach.

Witam! Opisywane plamienia mają charakter krwawienia z odstawienia. Jest to naturalna reakcja organizmu na gwałtowne obniżenie stężenie hormonów w surowicy krwi. W obecnej sytuacji musi Pani jednak zdawać sobie sprawę ze zniesienia działania antykoncepcyjnego i podwyższonego ryzyka ciąży. Z tego też względu zachęcałabym do wykonania testu ciążowego, jednak nie wcześniej niż 14 dni od ostatniego niezabezpieczonego zbliżenia. Ze względu na odstawienie tabletek w połowie opakowania istnieje ryzyko zaburzeń cyklu. Pozdrawiam