Ryzyko ciąży po pęknięciu prezerwatywy na dzień przed miesiączką

Witam! Wczoraj (tj. 20/02/2012) podczas stosunku z moim chłopakiem zorientowaliśmy się, że prezerwatywa jest pęknięta. Do wytrysku nie doszło, ale bardzo prawdopodobne, że w prezerwatywie znajdował się preejakulat. Dzisiaj dostałam miesiączkę (mam nieregularne cykle - ostatni trwał 35 dni). Czy istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że mogło dojść do zapłodnienia? Czy powinnam się udać do ginekologa po tabletki 72h po? Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Nie precyzuje Pani, ile trwają przeciętne Pani cykle, przez co niemożliwe jest ustalenie ewentualnych przesunięć. Zakładając, że Pani cykle różnią się o więcej niż 10 dni, nie ma Pani podstaw do obaw o ewentualną ciążę. Do zbliżenia doszłoby bowiem w trakcie dni niepłodnych. Jeżeli cykle potrafią różnić się o około 2 tygodnie, powinna Pani zastanowić się nad przyjęciem tabletki alarmowej.

Pozdrawiam