Ryzyko ciąży po pęknięciu prezerwatywy w 10 dniu cyklu przy nieregularnych miesiączkach

Witam, kochałem się z dziewczyną w 10 dniu cyklu. Pękła prezerwatywa ale nie doszło do wytrysku a wręcz było do tego daleko. Prezerwatywa nie pękła przy zbiorniczku tylko tak na 1/2 długości.Dziewczyna ma bardzo nieregularne cykle ostatnio między 60-50 dni. Ma niedoczynność tarczycy i na dwa dni od pechowej sytuacji bardzo bolały ją nerki, czy jest możliwość, że zaszła w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest naprawdę znikome - nie ma powodów do niepokoju.